MOBILNY PUNKT WYPOŻYCZANIA KAJAKÓW W PĘZINIE

OBECNIE OBSŁUGUJEMY TYLKO GRUPY ZORGANIZOWANE – PATRZ CENNIK

NAJBLIŻSZA DATA DZIAŁALNOŚCI MOBILNEJ WYPOŻYCZALNI KAJAKÓW – 29.09.2018 . Jeśli masz grupę i chcesz płynąć w innym terminie, skontaktuj się z nami. Kolejny punkt będzie działał ————— .

Punkt będzie działał przy minimum 5 opłaconych kajakach. Kajak wypożyczany jest wraz z osprzętem oraz jednym workiem wodoodpornym na podręczne rzeczy. Jeśli chcesz zorganizować spływ w innym terminie, skontaktuj się z nami. Jednak z powodu malej ilości wody, rzeką spływa się wiosną i jesienią.

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Krąpieli, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Rzeka na odcinku Pęzino – Strachocin, jest rzeką płynącą głównie w terenie zalesionym. Posiada wartki nurt, kamienne bystrza, sporo zwalonych drzew, kilka przeniosek kajaków na starych pozostałościach młynów i jazie w Strachocinie. Właśnie z tego powodu wiemy, że musimy się pomęczyć a rzeka przeznaczona jest raczej dla osób z doświadczeniem kajakowym. Po przeniosce w Strachocinie, rzeka nas rozleniwi, ale mogą zdarzyć się jakoweś przeszkody. Po dopłynięciu do Iny, spływamy do Stargardu – przystań kajakowa, gdzie kończymy spływ. Do Waszej dyspozycji są kajaki dwuosobowe (tylko 1-2 jedynki) . Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na metę spływu.

Dojazd w zakresie własnym. Z punktów końcowych, nie gwarantujemy transportu uczestników, jednak na pewno przerzucimy 4/5 kierowców na miejsce startu. Jeśli nie wyrobimy się jednym kursem powrotnym, koszt przewozu 5,00 kierowca. Istnieje możliwość zabrania na start spływu do 4/5 osób ze Szczecina Dąbie, parkingu sklepu LIDL przy Goleniowskiej, bez dodatkowych opłat.

NASZE PROPOZYCJE SPŁYWÓW W RAMACH PUNKTU:

 1. Pęzino most drogowy – Stargard przystań Kajakowa. Start w godzinach 8:30-9:15, odbiory kajaków w godzinach 17:00- 18:30. Odcinek o długości 20:30km. CENA 60,00 ZA KAJAK
 2. Pęzino most drogowy – Strachocin jaz. Start w godzinach 8:30-9:15, odbiory kajaków w godzinach 15:30-16:30. Odcinek o długości 14,1km. CENA 60,00 ZA KAJAK
 3. Pęzino most drogowy – Kol. Ulikowo (Bębnikąt) most drogowy. Start w godzinach 8:30-9:15, odbiory kajaków w godzinach 13:30-15:00. Odcinek o długości 8,5 km. CENA 60,00 ZA KAJAK
 4. Strachocin jaz – Stargard przystań kajakowa. Start w godzinach 15:30-16:30, meta w godzinach do 18:30. Odcinek o długości 4,7 km. CENA 40,00 ZA KAJAK

JAK SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

 1. Dokonaj rezerwacji kajaka (kajaków), wysyłając zgłoszenie rezerwacyjne na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl . Ważne jest to, aby w tytule mejla zapisać; NAZWISKO KRĄPIEL – DATA. W treści mejla podajemy informację rezerwacyjną np. „Proszę o rezerwację 3 kajaków, w tym jeden kajak dwuosobowy i jeden kajak jednoosobowy. Spływ zaczynamy w PĘZINIE a kończymy w STRACHOCINIE – prosimy podać tą informację. Osobą kontaktową jest Jan Nowak, Szczecin telefon 501036860”. Dodatkowo należy podać informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1 oraz ilość dzieci, abyśmy zabrali odpowiednią ilość małych kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych.
 2. Poczekaj na naszą odpowiedź potwierdzającą rezerwację, wraz z podaniem informacji odnośnie dokonania przelewu bankowego. Po wykonaniu przelewu, wyślij do nas potwierdzenie. W momencie zaksięgowania wpłaty, wpisujemy na listę rezerwacyjną, na niniejszej stronie.
 3. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego Wikinga, do którego przestrzegania zobowiązujesz się w momencie dokonania wpłaty rezerwacyjnej, zaś na starcie podpisujesz oświadczenie o zapoznaniu się z nim. I ruszacie na kajakową przygodę.

LISTA REZERWACJI PĘZINO-STARGARD

 1. czekamy na twoje zgłoszenie

LISTA REZERWACJI PĘZINO-STRACHOCIN

 1. czekamy na twoje zgłoszenie

LISTA REZERWACJI PĘZINO-BĘBNIKĄT

 1. czekamy na twoje zgłoszenie

LISTA REZERWACJI STRACHOCIN-STARGARD

 1. czekamy na twoje zgłoszenie

POCZĄTEK SPŁYWU W PĘZINIE

KONIEC SPŁYWU JAZ STRACHOCIN

KONIEC SPŁYWU STARGARD JAZ

TRASA SPŁYWU:

 1. START Pęzino most drogowy most na drodze Pęzino-Krąpiel. Wodowanie kajaków – 0.00
 2. mostek – 0.55
 3. most kolejowy linii Stargard Szczeciński-Kalisz Pomorski – 0.60
 4. Ulikowski Potok (z prawej strony) – 4.50
 5. kolonia Ulikowo (Bębnikąt) most drogi Sułkowo-Strachocin, przenioska, bystrze po starym młynie w Bębnikącie – 8.55
  polana leśna, można biwakować na dziko. Jeśli nie dacie rady, czekamy na Was przy moście i możecie zakończyć spływ – 10.20
 6. MEW – nie ma możliwości płynięcia. wyjście po lewej stronie rzeki, w miarę łatwe po betonowych schodkach i przenosimy kajaki po mostku przed jazem. Koniec etapu 1. Płynąc dalej, przechodzimy wzdłuż elektrowni wodnej i wodujemy się za nią. Jeśli uda się, można zwodować się za jazem i płynąć drugim korytem Krąpieli (końcówka płytsza i zarośnięta). Możliwość zakończenia spływu – 14,15
 7. most drogowy drogi krajowej nr 20. Zaraz za mostem przez rzekę przeprowadzona jest bardzo nisko rura, przy niskich stanach wody konieczność przeniesienia kajaka – 14,55
 8. most lokalnej drogi – 16,56
 9. ujście Krąpieli do Iny – 17,10

DALEJ INA

 1. Most kolejowy linii Szczecin-Gdańsk – 18,60
 2. Most drogowy ul. Wiejska. Dalej mostek Parkowy – 19.30
 3. Most ulicy Kazimierza Wielkiego. Po chwili wypływ Kanału Młyńskiego, lewa strona – 20,10
 4. Most ulicy Kazimierza Wielkiego. Po prawej stronie przystań kajakowa, gdzie kończymy nasz spływ.

ZASTOSOWANIE MAJĄ NASTĘPUJĄCE TERMINY:

 • do 7 dni przed imprezą, zwracamy całość wpłaconej kwoty, lub przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy z naszej oferty.
 • 3-6 dni przed imprezą, zwracamy do 50% wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do funkcjonowania Punktu. Na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • 1-2 dzień przed i w dniu imprezy nie zwracamy wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do przeprowadzenia wycieczki. W przypadku większej ilości uczestników niż minimalna 4 kajaków, przewidziana w ofercie, na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej imprezy z naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • Uczestnik może wskazać osobę/zmiennika, który za nią będzie uczestniczył w imprezie. Rozliczenie za udział w imprezie dokonywane jest pomiędzy Uczestnikiem a Zmiennikiem.
 • W przypadku odwołania imprezy przez Organizatora, uczestnikom zwracane są wszystkie wpłaty na wskazane konto bankowe, lub proponuje się inny termin imprezy.
 • W przypadku przekroczenia limitu uczestników na imprezę, wpłacającemu Uczestnikowi, zwracamy całość wpłaty najbliższym dniu roboczym i nie przysługuje jemu żadne odszkodowania z tego tytułu.
 • Zwrot wpłaty za imprezę oraz odszkodowanie, nie jest należne Uczestnikowi w przypadku przybycia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów poruszania się po szlakach wodnych, nie wykonywania poleceń porządkowych obsługi, z powodu wycofania ze spływu z powodów zdrowotnych przez obsługę wycieczki, służby ratownicze lub medyczne.
 • Odszkodowanie nie jest należne w przypadku nie odbycia się imprezy z powodu braku minimalnej liczby 4 kajaków, oraz z powodu działania siły wyższej (ulewne deszcze, burze itp.)

Comments

comments