MOBILNY PUNKT WYPOŻYCZANIA KAJAKÓW W SOWNIE

NAJBLIŻSZA DATA DZIAŁALNOŚCI PUNKTU W SOWNIE –  11 czerwca 2017 roku. Jeśli masz grupę i chcesz płynąć w innym terminie, skontaktuj się z nami. Kolejny punkt będzie działał 15 lipca 2017 rok . Punkt będzie działał przy minimum 4 opłaconych kajakach.

Aby umożliwić Wam poznawanie uroków meandrującej rzeki Iny, będziemy prowadzili specjalnie dla Was Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków. Już nie musicie martwić się o koszty transportu ! Zrobimy to za Was, zbierzemy chętnych, przyjedziemy na miejsce zbiórki i wypożyczymy kajaki. Rzeka na odcinku Sowno – Goleniów, jest rzeką z małą ilością przeszkód stałych, jednak bobry czuwają, więc na pewno trafimy na jakieś zwalone drzewka.

Do Waszej dyspozycji są kajaki 1 i 2 osobowe, oraz kajaki rodzinne 2+dziecko (max. do 6 lat). Atutem naszej wypożyczalni, jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na metę spływu.

Nasz punkt mobilny umiejscowiony będzie w okolicach Sowna w godzinach 10:00-10:30, przy moście nad rzeką Iną oraz na punkcie postoju kajaków w Bączniku (Łęsku) w godzinach 12:30-14:000. Dojazd w zakresie własnym. Z punktów końcowych, nie gwarantujemy transportu uczestników, jednak na pewno przerzucimy z Goleniowa 4/5 kierowców do Sowna lub Bącznika. Istnieje możliwość zabrania na start spływu do 5 osób ze Szczecina Dąbie, parkingu sklepu LIDL przy Goleniowskiej, bez dodatkowych opłat. W ramach Punktu, obsługujemy 3 trasy:

 1. Sowno most drogowy – Bącznik (Łęsko) most drogowy (miejsce postojowe z wiatą po lewej stronie rzeki). Start w godzinach 10:00-10:30, odbiory kajaków w godzinach 12:00-13:30. Odcinek o długości 10,50km.
 2. Bącznik (Łęsko) – Goleniów Spichlerz. Start w godzinach 12:30-13:30, meta w godzinach 15:00-16:30. Odcinek o długości 10,90km.
 3. Sowno most drogowy – Goleniów Spichlerz (lewa strona – schodki na nabrzeżu, przy niskim stanie rzeki dopływamy do końca nabrzeża po lewej stronie i mamy łatwiejsze wyjście z kajaka). Start w godzinach 9:30-10:30, odbiór kajaków w godzinach 15:00-16:30 – trasa o długości 21.40km.

Koszt wypożyczenia kajaka wynosi jedyne 60,00.

JAK SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

 1. Dokonaj rezerwacji kajaka (kajaków), wysyłając zgłoszenie rezerwacyjne na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl . Ważne jest to aby w tytule mejla zapisać; PUNKT SOWNO-DATA. W treści mejla podajemy informację rezerwacyjną np. „Proszę o rezerwację 3 kajaków, w tym jeden kajak dwuosobowy, jeden kajak rodzinny i jeden kajak jednoosobowy oraz 5 worków wodoodpornych i 8 etui wodoodpornych. Spływ kończymy w Goleniowie (lub w Bączniki/Łęsku) – prosimy podać tą informację. Osobą kontaktową jest Jan Nowak telefon 501036860”. Dodatkowo należy podać; Imię i nazwisko, wiek, miasto/miejscowość, wszystkich osób, ilość worków wodoodpornych (10,30,50L),  ilość etui wodoodpornych, informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1.
 2. Poczekaj na naszą odpowiedź potwierdzającą rezerwację, wraz z podaniem informacji odnośnie dokonania przelewu bankowego. Po wykonaniu przelewu, wyślij do nas potwierdzenie. W momencie zaksięgowania wpłaty, wpisujemy na listę rezerwacyjną, na niniejszej stronie.
 3. Zapoznaj się z regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego Wikinga, do którego przestrzegania zobowiązujesz się w momencie dokonania wpłaty rezerwacyjnej.
 4. Nie zapomnij zabrać dowodu osobistego, który posłuży do podpisania umowy wypożyczenia sprzętu w dniu startu. Warto, aby na każdy kajak była oddzielna umowa – wzór umowy. Przyjedź na most drogowy w Sownie, podpisz umowę, pobierz sprzęt i spłyń do mety.

LISTA REZERWACJI 11.06.17

KAJAKOWA INA – NASZE SPŁYWY. NIEBIESKI STARGARD-SOWNO, CZERWONY SOWNO-BĄCZNIK-GOLENIÓW

TRASA SPŁYWU:

 1. Most lokalnej drogi, po lewej miejscowość Sowno. Wodujemy się pod mostem z lewej strony (schodki), Większość spływów rozpoczyna się po 120 metrów za mostem po prawej stronie – nadbrzeżna skarpa. Dojazd asfaltem od strony Sowna, lub zjazd na Sowno z „Chociwelki” – 0,00
 2. Most drogowy – droga nr 142 Szczecin-Chociwel – 0,80
 3. Strumiany, dojazd pożarowy nr 20. Możliwość rozpoczęcia/zakończenia spływu – 3,50
 4. Most drogowy Kliniska Wielkie – Stawno (ŁĘSKO/BĄCZNIK). Za mostem, po lewej stronie wiata i miejsce ogniskowe. Początek szlaku kajakowego „Meandry Iny” Gminy Goleniów. Koniec dla chcących pokonać pierwszy etap – 10.50
 5. Leśniczówka Łęsko. 100metrów od brzegu, po lewej stronie znajduje się kwatera myśliwska w Łęsku.Wyjście na brzeg bardzo trudne – 10.70
 6. Wiśniówka dopływ – 19,80
 7. Most kolejowy linii Szczecin-Świnoujście – 20.00
 8. Most drogowy pod ul. Kasprowicza – 20.30
 9. Most drogowy pod ul. Andersa – 20.80
 10. Strumyk Goleniowski dopływ – 21,20
 11. Most drogowy pod ul. Szczecińską. Za mostem po lewej stronie, przy spichlerzu znajduje się dobre miejsce na wyjście z kajaka, a przy samym brzegu znajduje się bar, za barem znajduje się sklep Netto. Tu kończymy nasz spływ. Można się posilić w barze – 21.40

Film autorstwa Krzysztofa Matysiaka z Klubu Kniejołaza

ZASTOSOWANIE MAJĄ NASTĘPUJĄCE TERMINY:

 • do 7 dni przed imprezą, zwracamy całość wpłaconej kwoty, lub przenosimy na inny termin dowolnie wybranej wycieczki z naszej oferty.
 • 3-6 dni przed imprezą, zwracamy do 50% wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do funkcjonowania Punktu. Na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • 1-2 dzień przed i w dniu imprezy nie zwracamy wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do przeprowadzenia wycieczki. W przypadku większej ilości uczestników niż minimalna 4 kajaków, przewidziana w ofercie, na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej wycieczki z naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • Uczestnik może wskazać osobę/zmiennika, który za nią będzie uczestniczył w wycieczce. Rozliczenie za udział w wycieczce dokonywane jest pomiędzy Uczestnikiem a Zmiennikiem.
 • W przypadku odwołania wycieczki przez Organizatora, uczestnikom zwracane są wszystkie wpłaty na wskazane konto bankowe, lub proponuje się inny termin wycieczki.
 • W przypadku przekroczenia limitu uczestników na wycieczkę, wpłacającemu Uczestnikowi, zwracamy całość wpłaty najbliższym dniu roboczym i nie przysługuje jemu żadne odszkodowania z tego tytułu.
 • Zwrot wpłaty za wycieczkę oraz odszkodowanie, nie jest należne Uczestnikowi w przypadku przybycia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów poruszania się po szlakach wodnych, nie wykonywania poleceń porządkowych obsługi, z powodu wycofania ze spływu z powodów zdrowotnych przez obsługę wycieczki, służby ratownicze lub medyczne.
 • Odszkodowanie nie jest należne w przypadku nie odbycia się wycieczki z powodu braku minimalnej liczby 4 kajaków, oraz z powodu działania siły wyższej (ulewne deszcze, burze itp.)

Comments

comments