Stargard na Kajaki – Ina oraz Krąpiel

24 czerwca 2017 roku, zapraszamy na kajakowanie na Ziemię Stargardzką. Ten weekend, to nie tylko Dni Stargardu. To również nasze kajakowe otwarcie nowiutkiej przystani kajakowej przy ulicy Żeglarskiej zbudowanej z budżetu obywatelskiego. W tym dniu oferujemy dwie rzeki; Inę oraz Krąpiel oraz możliwość wypożyczenia kajaka na zwiedzenie Stargardu Iną i kanałem Młyńskim (około 1 godziny). Już dzisiaj zapraszamy do stargardzkiego kajakowania i poznania walorów miasta i jego akwenów.

Zapraszamy do skorzystania zarówno z proponowanych odcinków jak i wypożyczania kajaka na godziny. Do Waszej dyspozycji są kajaki 1 i 2 osobowe, oraz kajaki rodzinne 2+dziecko (max. do 6 lat). Przy spływie po Inie, czy Krąpieli, płyniecie swoim tempem. Ważne jest w odpowiednich godzinach stawić się na mecie odcinka. W przypadku wypożyczalni stacjonarnej, Wypożyczający wypływa i wraca na przystań kajakową.

RZEKA INA

 • Wypożyczalnia stacjonarna będzie czynna w godzinach 10:00 – 19:00 na przystani kajakowej ul. Żeglarska (przy dawnej pralni wojskowej). Kajaki będzie można wypożyczać na godziny i popływać na odcinku miejskim rzeki Iny a może i po kanale Młyńskim :). Niestety ze specyfiki rzeki wynika, że będzie się płynęło i z prądem i pod prąd (nie jest jakoś trudno). Jednak sam widok z Iny i Kanału Miejskiego jest fajny i pewnie warty zobaczenia. Aby wypożyczyć kajak, niezbędny jest dowód osobisty. Osobom niepełnoletnim, kajaki wypożyczamy tylko pod opieką osób pełnoletnich. Koszt wypożyczenia 15,00 godzina. 
 • Odcinek Stargard – Lubowo. Start w godzinach 10:00-11:00, odbiory kajaków z Lubowa przy moście drogowym, w godzinach 12:00-13:00. Odcinek o długości 7,4km. Czas pokonania odcinka około 60-80 minut Transport z Lubowa własny. Zabieramy ze sobą 4-5 kierowców na przystań kajakową. Koszt kajaka 25,00. 
 • Odcinek Lubowo – Sowno. Start w godzinach 12:00-13:00. odbiory kajaków z Lubowa przy moście drogowym, w godzinach 12:00-14:00. Odcinek o długości 13km. Czas pokonania odcinka około 150-210 minut. Transport do Lubowa własny (z przystani kajakowej możemy zabrać 4-5 kierowców). Koszt kajaka 60,00. 
 • Odcinek Stargard – Sowno. Start w godzinach 10:00-11:00. odbiory kajaków z Sowna przy moście drogowym (za mostem betonowe schodki po lewej), w godzinach 15:30-16:30. Odcinek o długości 22km. Czas pokonania odcinka około 4-5 godzin. Z mety w Sownie możemy zabrać 4-5 kierowców. Koszt kajaka 60,00. 

RZEKA KRĄPIEL Z INĄ

 • Odcinek Bębnikąt most drogowy (kol. Ulikowo) – Stargard przystań kajakowa. Start o godzinie 10:00. Należy pamiętać że to rzeka o charakterze górskim, z szybkim nurtem, bystrzami, zwalonymi drzewami – więc nie zabraknie przenosek kajaków. Spływ przewidziany dla osób pragnących dużej dozy kajakowej przygody. Niestety nie gwarantujemy dużej ilości wody w rzece.W Strachocinie przenoska ma 120 metrów długości (jaz – most drogowy drogi krajowej 20). Odcinek o długości 7,4km. Czas pokonania odcinka od 3,5 do 5 godzin. Dojazd w zakresie własnym. Koszt kajaka 60,00. 
 • Odcinek Strachocin most drogowy – Stargard przystań kajakowa. Start o godzinie 11:00. Czas pokonania około 1,5 do 2 godzin. Dojazd w zakresie własnym. Koszt kajaka 25,00.

JAK SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

 1. Przy wypożyczeniu na godzinę, gdy pływamy tylko po miejskim odcinku Iny i wracamy na przystań kajakową, nie rezerwujemy kajaków – wypożyczanie odbywa się na bieżąco. Wymagana jest znajomość regulaminu korzystania ze sprzętu kajakowego Wikinga.
 2. Gdy chcesz skorzystać z dowolnego oferowanego odcinka spływu, dokonaj rezerwacji kajaka (kajaków), wysyłając zgłoszenie rezerwacyjne na nasz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl . Ważne jest to aby w tytule mejla zapisać; PUNKT STARGARD-DATA. W treści mejla podajemy informację rezerwacyjną np. „Proszę o rezerwację 3 kajaków, w tym jeden kajak dwuosobowy, jeden kajak rodzinny i jeden kajak jednoosobowy oraz 5 worków wodoodpornych i 8 etui wodoodpornych. Spływ zaczynamy w Stargardzie a kończymy w Sownie (prosimy podać tą informację). Osobą kontaktową jest Jan Nowak telefon 501036860”. Dodatkowo należy podać; Imię i nazwisko, wiek, miasto/miejscowość, wszystkich osób, ilość worków wodoodpornych (10,30,50L),  ilość etui wodoodpornych, informację o wieku dziecka w przypadku kajaka 2+1.
 3. Poczekaj na naszą odpowiedź potwierdzającą rezerwację, wraz z podaniem informacji odnośnie dokonania przelewu bankowego. Po wykonaniu przelewu, wyślij do nas potwierdzenie. W momencie zaksięgowania wpłaty, wpisujemy na listę rezerwacyjną, na niniejszej stronie.
 4. Zapoznaj się z regulaminem korzystania ze sprzętu kajakowego Wikinga, do którego przestrzegania zobowiązujesz się w momencie dokonania wpłaty rezerwacyjnej.
 5. Nie zapomnij zabrać dowodu osobistego, który posłuży do podpisania umowy wypożyczenia sprzętu w dniu startu. Warto, aby na każdy kajak była oddzielna umowa – wzór umowy. Przyjdź na ulicę Światopełka, podpisz umowę, pobierz sprzęt i spłyń do mety.

LISTA REZERWACJI 24.06.2017r.:

 1.  Bałaban 1 kajak Stargard-Sowno, wpłata TAK
 2.  Woźniak 1 kajak Krąpiel – wpłata TaK
 3.  Onyszczuk 1 kajak Krąpiel – wpłata TaK
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  

KAJAKOWA INA – MAPA SPŁYWÓW Z WARIANTAMI ICH ROZPOCZĘCIA/ZAKOŃCZENIA. NIEBIESKI STARGARD-SOWNO, CZERWONY SOWNO-BĄCZNIK-GOLENIÓW

TRASA SPŁYWU:

 1. Stargard przystań kajakowa – możliwość kończenia spływów rzeką Krąpiel wpadającą do Iny oraz statu spływów Iną do Lubowa, Sowna, Goleniowa …. –  0,00
 2. Stargard jaz na rzece. Po prawej pomost przesiadkowy i przenoska kajaków – 0,65
 3. Stargard pomost przesiadkowy nr2 – po prawej stronie za jazem, wodujemy z pomostu kajak 0,75
 4. Most drogowy, ul Młyńska. Przy ul. Światopełka możliwość startu spływu Iną bez przenoski w Stargardzie. Wodowanie po prawej stronie za mostem – 1,30
 5. Ujście Młynówki – 1,70
 6. Ujście Kanału Młyńskiego – 4,50
 7. Kłępino, most lokalnej drogi – 6,30
 8. Ujście rzeki Małki – 7,60
 9. Lubowo, most drogi do Żarowa. Tuż za mostem po prawej stronie miejsce odpoczynku, lub miejsce zakończenia 1 etapu dla super początkujących – 9,50
 10. Zabytkowy most Stargardzkiej Kolejki Wąskotorowej – 10,20
 11. Wieś Żarowo – 11,30
 12. Wieś Rogowo. Mała drewniana kładka dla pieszych i rowerzystów, przed mostkiem wystaje kilka starych filarów od poprzedniego mostku. Po lewej stronie przed mostkiem znajduje się miejsce do zaparkowania kajaka i można wyjść na ładną łąkę, gdzie można odpocząć, po drugiej stronie mostka w odległości ok. 100m znajduje się wieś Rogowo – 13,30
 13. Most lokalnej drogi do Poczernina, miejscowość po prawej stronie – 16,30
 14. Most lokalnej drogi, po lewej miejscowość Sowno. Wyjście z kajaka pod mostem z lewej strony (schodki), tu można zdać kajaki – 22,4

ZASTOSOWANIE MAJĄ NASTĘPUJĄCE TERMINY:

 • do 7 dni przed imprezą, zwracamy całość wpłaconej kwoty, lub przenosimy na inny termin dowolnie wybranej wycieczki z naszej oferty.
 • 3-6 dni przed imprezą, zwracamy do 50% wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do funkcjonowania Punktu. Na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • 1-2 dzień przed i w dniu imprezy nie zwracamy wpłaconej kwoty, ze względu na całkowite zablokowanie usługi dla innych osób, zabezpieczenie środków oraz zasobów firmy do przeprowadzenia wycieczki. W przypadku większej ilości uczestników niż minimalna 4 kajaków, przewidziana w ofercie, na prośbę uczestnika przenosimy na inny termin dowolnie wybranej wycieczki z naszej oferty bez jakichkolwiek dopłat.
 • Uczestnik może wskazać osobę/zmiennika, który za nią będzie uczestniczył w wycieczce. Rozliczenie za udział w wycieczce dokonywane jest pomiędzy Uczestnikiem a Zmiennikiem.
 • W przypadku odwołania wycieczki przez Organizatora, uczestnikom zwracane są wszystkie wpłaty na wskazane konto bankowe, lub proponuje się inny termin wycieczki.
 • W przypadku przekroczenia limitu uczestników na wycieczkę, wpłacającemu Uczestnikowi, zwracamy całość wpłaty najbliższym dniu roboczym i nie przysługuje jemu żadne odszkodowania z tego tytułu.
 • Zwrot wpłaty za wycieczkę oraz odszkodowanie, nie jest należne Uczestnikowi w przypadku przybycia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów poruszania się po szlakach wodnych, nie wykonywania poleceń porządkowych obsługi, z powodu wycofania ze spływu z powodów zdrowotnych przez obsługę wycieczki, służby ratownicze lub medyczne.
 • Odszkodowanie nie jest należne w przypadku nie odbycia się wycieczki z powodu braku minimalnej liczby 4 kajaków, oraz z powodu działania siły wyższej (ulewne deszcze, burze itp.)

Comments

comments